Jak zostać profesjonalną fotomodelką?

Praca hostessy to nie to samo, co praca fotomodelki

Większość profesjonalnych agencji poza usługą wynajmu hostess w swojej ofercie posiada również możliwość wynajmu fotomodelki. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla Klientów – bez względu na to, jaki rodzaj imprezy organizują mogą przy pomocy jednej firmy zapewnić całą obsługę – mogą wynająć hostessę na targi bądź też modelkę na pokazy mody. Oczywiście, obydwa zawody znacznie się od siebie różnią. Nie da się porównać pracy hostessy do pracy fotomodelki – każdy z tych obowiązków wymaga posiadania innych kwalifikacji i umiejętności, pozwalających agencji fotomodelek świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Jaka jest rola fotomodelki?

Fotomodelki wynajmowane przez agencje to osoby, do których obowiązków nie należy tylko współpraca z projektantami mody. Ich głównym zadaniem jest prezentowanie odzieży i obuwia głównie na billboardach, plakatach czy też katalogach. Nasza agencja fotomodelek Rzeszowa dużą uwagę zwraca, więc na wygląd kandydatek. Wielu twierdzi, że fotomodelki to osoby, które powinny być szczupłe, wysokie, zadbane oraz posiadające nieprzeciętną urodę i zadbaną cerę. Czy rzeczywiście tak jest?

Jakie jeszcze warunki stawiają agencje fotomodelek?

Jak już wspomniano, fotomodelki powinny być szczupłe i wysokie, ale nie jest to aż tak istotne, jak w przypadku modelek biorących udział w pokazach na wybiegach. W gruncie rzeczy agencje fotomodelek powinny posiadać kandydatki o różnym profilu, w związku z czym łatwiej im dopasować odpowiednią osobę do potrzeb Klienta. Koniecznym wymaganiem stawianym przez agencje fotomodelek jest fotogeniczność oraz swoboda przed obiektywem. Fotografowie zgodnie twierdzą, że obiektyw całkiem inaczej przedstawia perspektywę. Niejednokrotnie spotkali się z faktem, że piękne dziewczyny wychodzą niekorzystnie na zdjęciach i odwrotnie. Jeśli chcesz, więc zostać fotomodelką nie musisz kierować się opinią innych osób na temat Twojego piękna. Pamiętaj, że pojęcie piękna na przestrzeni lat zmieniło się. W dzisiejszych czasach zarówno projektanci jak i agencje fotomodelek poszukują twarzy, które pozostaną w pamięci Klientów na długo. Być może to, co uważasz w sobie, jako ogromną wadę sprawi, że będzie „tym czymś”, czego poszukiwano. Masz piegi, odstające uszy a może za duży nos? Obawiasz się, że tych kilka nadprogramowych kilogramów skreśla Cię z listy najlepszych kandydatek? Nie obawiaj się. Ważne, byś jako fotomodelka znała swoje mocne i słabe strony, wiedziała jak poruszać się przed obiektywem, jak właściwie ustawić do zdjęcia i co najważniejsze – być umiała swoje wady zamienić w zalety! Wszystko to jest możliwe dzięki pewności siebie, – jeśli ją masz, droga stoi przed Tobą otworem.

Agencje fotomodelek zwracają uwagę na ciało

Pomimo iż praca fotomodelki nie wymaga udziału w pokazach na wybiegach, to ich ciała muszą być również zadbane. Oczywiście, nie mówimy o tym, że ciała mają być nieskazitelne – drobne niedoskonałości zdarzają się każdemu, i bez problemu można je zamaskować. Niestety, już na początku skreśla się osoby posiadające znaczne blizny i widoczne znamiona – perfekcja w tym zawodzie odgrywa główną rolę. Kandydatki na fotomodelki powinny jednak zadbać o cerę – powinna być ona promienna i bez wyprysków. Konieczne będzie również zadbanie o włosy – największym zainteresowaniem cieszą się osoby posiadające naturalny odcień włosów. Każda fotomodelka powinna móc pochwalić się pięknym uśmiechem – konieczne jest, więc zadbanie o białe i równe zęby. Wspomniane elementy wyglądu nie wymagają dużego nakładu – wystarczy odwiedzić kosmetyczkę, która pomoże kandydatkom odzyskać świeży wygląd.

Fotomodelka musi posiadać profesjonalne portfolio

Jeśli myślisz nad rozpoczęciem pracy, jako fotomodelka powinnaś zainwestować w profesjonalne portfolio. Pod pojęciem profesjonalnego portfolio, agencje fotomodelek rozumieją sześć zdjęć – dwa twarzy, dwa twarzy i tułowia oraz kolejne dwa całej sylwetki. W fotomodelingu portfolio najczęściej zastępuje rozmowę kwalifikacyjną. Ważne jest posiadanie odpowiednich, profesjonalnych zdjęć pokazujących Twoją osobowość i piękno. Uzyskanie takich fotografii możliwe jest tylko podczas współpracy z doświadczonym fotografem, który jest w stanie wyciągnąć z fotomodelki więcej niż widać na pierwszy rzut oka.

Jak jeszcze pokierować swoją karierą fotomodelki?

Dzisiejszy świat Internetu nie omija również modelingu. Z Internetu możemy dowiedzieć się dużo o człowieku – warto, więc wykorzystać go do zaistnienia w branży. Internetowo można rozesłać port folia do różnych agencji fotomodelek czy to w małych miastach czy dużych jak Rzeszów. Można również zarejestrować się na portalach poświęconych modelingowi. Wiele osób uważa, że nieocenionym narzędziem jest również niezwykle popularny w ostatnich czasach Instagram. Posiadając profesjonalne zdjęcia, fotomodelka może pokazać siebie, zyskując tym samym pierwszych fanów. Co jednak mają fani wspólnego z karierą? Okazuje się, bowiem, że wiele agencji fotomodelek wybierając odpowiednie osoby do kampanii, zwraca uwagę na liczbę jej followersów. Powód jest jeden, – jeśli kandydatka jest popularna w sieci, zapewni marce dodatkową reklamę.

Agencja Fotomodelek Rzeszów

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie przez agencja500