Obsługa stoisk targowych
przez Hostessy w dobie Covid - 19

Pandemia Covid – 19 spowodowała liczne odwołania największych imprez targowych, konferencji, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Sytuacja w Polsce i na świecie staje się coraz bardziej stabilniejsza. Dlatego wydarzenia zaplanowane na zbliżające się miesiące są organizowane zgodnie z zaostrzonymi środkami ostrożności zalecane przez WHO, Sapnepid oraz Ministerstwa Zdrowia. Utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa to podstawa podczas organizacji wydarzeń w czasach pandemii Covid – 19 w kwestii ochrony zdrowia wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Organizatorzy wydarzeń zarówno targowych, konferencyjnych czy ogólnopolskich akcji promocyjnych starają się zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, aby zminimalizować zagrożenie osób uczestniczących. Dlatego hostessy posiadają dodatkowe obowiązki podczas obsługi wydarzenia. Pierwszorzędnym obowiązkiem jest kwestia dezynfekcji. Hostessy dbają o regularne dezynfekowanie stoiska targowego wraz z elementami, które najczęściej są użytkowane przez gości – między innymi przecieranie klamek drzwi, poręczy czy balustrad. Hostessy dbają również o zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami, aby wszystkie obostrzenia był należycie przestrzegane i nie wychodziły poza ustalone normy bezpieczeństwa. Wysoki poziom reżimu sanitarnego przejawia się w obowiązku mierzenia temperatury przybyłym gościom przez profesjonalne hostessy. Kontrolne sprawdzenie pozwala wyeliminować zagrożenie zdrowia osób uczestniczących na imprezie branżowej.

hostessy do pilnowania bezpieczeństwa
hostessy do mierzenia temperatury
hostessy do dezynfekcji rąk

Zakres obowiązków Hostess na wydarzeniach podczas pandemii Koronawirusa

 

N

Sprawdzanie zaświadczeń o zaszczepieniu uczestników

N

Kierowanie uczestników na testy

N

Informowanie o zasadach bezpieczeństwa wszystkich uczestników targów, spotkań, konferencji i eventów

N
Dezynfekcja przestrzeni danego wydarzenia
— blatów biur obsługi klientów oraz stoisk organizatorów
N
Uzupełnianie braków płynu do dezynfekcji rąk
N
Mierzenie temperatury ciała przybyłym gościom na wejściu
N
Pilnowanie odpowiedniej odległości uczestników zgodnie z obowiązującymi normami
N
Przeprowadzanie dodatkowej dezynfekcji dłoni gościom
N
Wydawanie zestawów ochrony osobistej — maseczek oraz rękawiczek ochronnych.

Wynajem hostess, modelek do dezynfekcji

Pilnowanie bezpieczeństwa uczestników podczas Covid - 19
przeszkolone hostessy do dezynfekcji rąk i stoisk
profesjonalna hostessa do pilnowania bezpieczeństwa covid

Hostessy podczas trwającego wydarzenia są upoważnione do przeprowadzenia dezynfekcji dłoni uczestników w celu zlikwidowania ryzyka zakażenia. Po dokładnej dezynfekcji hostessy wręczają zestawy ochronny osobistej, w których znajdują się maseczki oraz rękawiczki ochronne. Wprowadzone procedury zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników targów, w tym obsługi stoisk targowych.

Każde stoisko wystawiennicze jest wyposażone w środki dezynfekujące zarówno dla przybyłych uczestników, jak i personelu obsługującego. Hostessy do pełnienia dodatkowych obowiązków związanych z pilnowaniem bezpieczeństwa uczestników wydarzeń to priorytetowy element podczas odbywających się imprez w czasach pandemii Covid – 19. Hostessy są przeszklone i przygotowane do obsługi wydarzeń pod względem reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa.

hostessa do dezynfekcji dłoni
hostessa do mierzenia temperatury