Agencja Modelek – dołącz do nas!

Jak rozpocząć karierę w agencji modelek?

Gdy chcesz rozpocząć karierę modelki musisz nie tylko posiadać odpowiedni wygląd i osobowość, ale też skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji modelek, która będzie pośrednikiem w Twoich kontaktach z Klientem, ale również pomoże Ci znaleźć odpowiednią pracę. Czym się kierować by wybrać odpowiednią agencję modelek? Poniższe rady sprawdzą się zarówno podczas poszukiwania agencji w Mediolanie jak i w Rzeszowie!

Wybierz odpowiednią agencję

Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać przed rozpoczęcie pracy w agencji modelek powinno być ustalenie miejsce, w którym chcesz pracować. Możesz pracować w kraju jak i za granicą – od tej decyzji zależy agencja modelek, którą wybierzesz. Agencja modelek w Rzeszowie pozwoli Ci znaleźć zlecenia z terenu całego kraju, ale jeśli chcesz pracować w Mediolanie musisz szukać agencji z tamtejszych rejonów. Wybór odpowiedniej agencji modelek powinien być uzależniony również od rodzaju pracy, jaka Cię interesuje. Możesz pracować, jako modelka na wybiegu bądź, jako fotomodelka. Na rynku istnieją agencje, które specjalizują się w jednym albo drugim rodzaju modelingu, ale też obydwu.

Poznaj opinię innych o agencji modelek

Chcąc rozpocząć pracę w danej agencji modelek warto również poznać opinię innych osób, najlepiej osób pracujących już w modelingu bądź mających z nim styczność. Nie musisz posiadać specjalnych znajomości – część informacji na temat agencji modelek możesz zyskać za pomocą Internetu. Specjalistyczne fora, przeznaczone do modelek pozwolą Ci poznać modelki, przedstawicieli agencji jak i samych agentów. Wszystkie te osoby pozwolą Ci poznać odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania. Dodatkowym atutem korzystania z for internetowych jest dostęp do informacji odnośnie castingów i zleceń.

Zapoznaj się ze stronami internetowymi agencji modelek

Odwiedzanie for internetowych dla modelek pozwoli Ci zyskać wiele cennych informacji. Pamiętaj jednak, że wszystkie profesjonalne agencje modelek posiadają również własne strony internetowe a często też blogi. Ze strony internetowej możesz dowiedzieć się wiele rzeczy chociażby ile modelek należy do agencji, jakie zdjęcia mają zrobione, bądź, jakie powinieneś zrobić, w czym specjalizuje się agencja, jakie dokonania i realizacje ma na swoim koncie a także możesz poznać ofertę skierowaną do kandydatek na modelki.

Nie musisz korzystać z oferty jednej agencji modelek

Wiele modelek twierdzi, że warto współpracować tylko z jedną agencją modelek. W pewnym sensie to prawda – to ogromna wygoda dla modelki – nie będzie musiała obawiać się, chociażby o to, że terminy kolejnych zleceń nałożą się. Rozpoczynając jednak swoją karierę możesz zwiększyć swoje szanse i wysłać portfolio do więcej niż jednej agencji. Każda z agencji modelek szuka o innym profilu i urodzie. Im więcej agencji pozna Twoje portfolio, tym większa szansa na to, że zostaniesz zauważona. Ostatecznie możesz nawiązać współpracę tylko z jedną agencją – decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Przygotuj się do pracy w agencji modelek

Każda agencja ma swój klucz doboru kandydatek. Spotkanie w agencji modelek kandydatki powinny potraktować, jako test. Najważniejszy jest dobry nastrój oraz uśmiech.  Warto na wszelkie pytania odpowiadać szczerze, nie ukrywać faktów, które prędzej czy później i tak ujrzą światło dzienne. Ukrywanie dużych znamion czy blizn? Przy pierwszej okazji agencja modelek i tak zauważy zmiany na ciele. Informując o takich elementach zaoszczędzicie sobie nerwów i rozczarowań.  Dodatkowo – podczas prezentacji nie warto się wstydzić. Prezentując swoje ciało podlegacie ocenie – nie musicie obawiać się zbyt obcesowego bądź wulgarnego zachowania. Najważniejsze byś była otwarta i przede wszystkim naturalna. Nie bój się zadawać pytań, agent chętnie wyjaśni Ci wszystkie wątpliwości i niejasności. Pamiętaj, że agent to też człowiek – masz prawo być zestresowana. Jeśli casting wywołuje w Tobie aż tak ogromny strach – porozmawiaj z nim. Powiedz o swoich obawach, odczuciach a zauważysz, że dalsza część castingu przebiegnie w dużo luźniejszej atmosferze. Szczerość podczas castingu powinna być stawiana ponad wszystko. Niemniej jednak, profesjonalna modelka musi radzić sobie w każdej sytuacji, być odporna na stres, pewna siebie i odporna na krytykę. Musisz liczyć się z faktem, że możesz usłyszeć słowa krytyki na temat swojego wyglądu – nie są to słowa miłe, ale posiadanie grubej skóry w tym zawodzie jest nieocenione. Być może agent przekaże Ci drobne sugestie na temat poprawy Twojego wizerunku – zdjęcie tipsów bądź lepsze wyregulowanie brwi może poprawić Twój wizerunek. Słowa te nie skreślają Cię z listy kandydatek na modelkę – to jedynie  pomoc ze strony agencji modelek, której zależy żebyś właśnie z nimi rozpoczęła współpracę. Musisz być chętna do podjęcia samorozwoju, pracy nad własną osobą i ciągłego doskonalenia. Wybierając się na casting powinnaś unikać dodatkowych elementów upiększających w postaci doklejanych rzęs czy nadmiernej opalenizny.

Podsumowując – wybierając się na casting postaw na dobry nastrój, odpowiednią kontrolę swojego ciała i naturalny wygląd. Profesjonalne agencje modelek z pewnością dostrzegą w Tobie potencjał bez zbędnego upiększania oraz udawania.

Agencja Modelek Rzeszów

Prześlij do nas zgłoszenie korzystając z poniższego formularza:

Informacje ogólne

Wymiary [cm]

Rozmiary

Charakterystyka

Dodatkowe umiejętności

Doświadczenie

Zdjęcia (max 5MB)

sylwetka i twarz:
Akceptuję poniższe oświadczenie:

Działając w imieniu własnym, wyrażam zgodę na dobrowolne zamieszczenie moich danych osobowych oraz zdjęć z moim wizerunkiem w zbiorze personalnym Agencji500. Ponadto, wyrażam zgodę na ich przetwarzanie oraz używanie w celach promocyjnych i marketingowych. Oświadczam, iż mam prawo do dysponowania zdjęciami, które przedkładam Agencji500 w celu promocji własnej osoby. Oświadczam, iż przejmuję na siebie wszelkie roszczenia osób trzecich mogące wyniknąć z naruszenia ich praw, spowodowane w szczególności poprzez zamieszczenie moich zdjęć na stronie Agencji500 a także poprzez ich używanie zgodne z celami Agencji. Jestem świadom(y)/(a), iż mam zapewnione prawo do wglądu do swoich danych oraz do ich poprawiania.

translate