FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Kiedy wynająć hostessy?

Optymalnym czasem na wynajem hostess jest okres około 3 miesięcy lub wcześniej przed planowanym wydarzeniem, ponieważ daje to wystarczający czas na znalezienie odpowiednich kandydatek, a także na weryfikację i przygotowanie personelu do pełnienia swoich obowiązków.

Zdarza się, że niekiedy konieczne jest wynajęcie hostess z krótszym wyprzedzeniem, nawet tylko kilkudniowym. Dlatego jeśli zdecydujemy się na wynajęcie hostess z krótszym wyprzedzeniem, powinniśmy być gotowi na to, że dostępność hostess w danej chwili może być ograniczona. Może to prowadzić do mniejszego wyboru wśród kandydatek i konieczności wybierania spośród tych, które są dostępne. Ważne jest również, aby nadal przestrzegać odpowiednich standardów i kryteriów rekrutacji, aby wybrać hostessy, które najlepiej odpowiadają charakterowi i wymaganiom wydarzenia.

Czy będę mógł wybrać dziewczyny z portfolio?

Tak. Po akceptacji przesłanych warunków cenowych na życzenie przygotowujemy portfolio dostępnych hostess na Państwa wydarzenie.

Jaka jest wycena za pracę hostessy?

Cena za pracę hostessy jest bardzo zróżnicowana i zależy od takich składowych jak:
– rodzaj wydarzenia (targi, eventy, promocja w sklepach, kongresy, konferencje festiwale, etc.)
– ilość godzin pracy hostessy (czy jest to zlecenie 2-godzinne czy 8-godzinne),
– ilości potrzebnych hostess (czy jest potrzebna 1 hostessa czy 100 hostess w całej Polsce w różnych punktach),
– wymagań dotyczących hostess (np. znajomość języka obcego, znajomość danej branży przez hostessę, preferencje dotyczące wyglądu np. wymagany wzrost, umiejętności sprzedażowe przez hostessę itp.)
– miejsce wydarzenia (Polska, UE, Świat).

Czy wystawiają Państwo FV VAT? Jeśli tak to na jakim VAT?

Tak, jesteśmy legalnie działającą firmą. Wystawiamy FV VAT 23%. Nasi pracownicy są zatrudniani na podstawie umów.

Kiedy powinien zwrócić się do Państwa jeśli chce zatrudnić hostessy hostów na event?

Im wcześniej tym lepiej. Jako agencja mamy wtedy możliwość najszerszego wyboru osób, które spełniają Państwa oczekiwania. Im bliżej eventu tym spada coraz bardziej dostępność hostess. Co nie zmienia faktu, że nieraz organizujemy również doświadczone hostessy na dzień przed eventem. Optymalny czas to miesiąc przed rozpoczęciem eventu.

Czy posiadają Państwo w bazie hostessy posługujące się językiem obcym?

Tak posiadamy w bazie hostessy, które posługują się biegle językiem obcym np. angielskim, niemieckim, francuskim itp. . Są u nas dostępne również osoby, które znają kilka języków jednocześnie.

Potrzebuję na szybko hostess. Czy jest taka możliwość?

Zdarzają się sytuacje, że organizujemy hostessy nawet w trakcie trwającego eventu. Oferujemy obsługę express za dodatkową opłatą.

W jakich miastach świadczycie swoje usługi?

Wynajem hostess i modelek świadczymy na terenie całej Polski. Nasza agencja hostess posiada dziewczyny we wszystkich województwach, również w mniejszych miejscowościach. Najczęściej nasze hostessy pracują w takich miastach jak: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zamość, Zielona Góra.

Reprezentuję branże X. Czy mają Państwo hostessy z takim wykształceniem/doświadczeniem?

Tak, nasze hostessy w bazie są przypisane do danych branż i na życzenie oferujemy dobór dziewczyn/chłopaków ze znajomością lub doświadczeniem w danej branży.

Czy posiadają Państwo koordynatorów/superivisorów?

Tak, w naszej bazie posiadamy osoby, które kontrolują pracujące hostessy w całej Polsce. Kontrola jakości pracy hostess jest wybiórcza, może być ona również każdorazowa na życzenie. Nasi supervisorzy raportują działania hostess tj. sprzedaż produktów czy wykonują dokumentacją zdjęciowo z przebiegu akcji.

Czy mają Państwo w ofercie jednolite stroje dla hostess?

Tak, posiadamy stroje dla hostess jak dodatkową usługę. Również przygotowujemy stroje wedle Państwa wytycznych, np. szarfy z logiem, koszulki, sukienki itp

Szukam hostessy na targi motoryzacyjne (Motor Show). Czy posiadają Państwo w bazie TOP hostessy?

Jak najbardziej obsługujemy wszelkiego rodzaju eventy motoryzacyjne. Dla każdego Klienta przygotowujemy indywidualne portfolio według konkretnych wytycznych. Nasze hostessy na targi motoryzacyjne i top hostessy sprawdzą się idealnie podczas tego typu wydarzeń.

Targi Ślubne – szukam modelek, ale również takich o większych rozmiarach L/XL. Czy posiadają Państwo w bazie modelki XXL?

W swojej bazie posiadamy modelki od rozmiarów XS do XXL. Rozumiemy to, że podczas prezentacji sukni ślubnych sprawdzają się modelki o pełnych kształtach. Przed pokazem modelki przychodzą na dopasowanie fasonu do ich figury tak, żeby podczas targów ślubnych uniknąć niepotrzebnego stresu. Każda modelka w dzień targowy ma podpisaną sukienkę swoim nazwiskiem dzięki czemu nie ma niepotrzebnego zamieszania. Organizujemy również castingi z udziałem dziewczyn tak by salon mógł wybrać dokładnie te dziewczyny, które najpiękniej prezentują modele sukienek.

Potrzebuje hostessy na konferencje w miastach: Rzeszów, Kraków, Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, Toruń. Czy posiadają Państwo dziewczyny?

Jesteśmy ogólnopolską agencją hostess, zatem obsłużymy event w każdym mieście jak i najmniejszej miejscowości. Na życzenie może być to jedna hostessa (stale pracująca) we wszystkich miastach lub jeśli wydarzenie odbywa się w Rzeszowie będzie to hostessa z miasta Rzeszów, a jeżeli w Poznaniu wytypujemy dziewczynę z Poznania. Druga opcja jest oczywiście tańsza z uwagi na brak kosztów dojazdu czy noclegu dla dziewczyny.

Potrzebuję fit hostessę – wysportowaną i wysoką na targi EXPO SPORT do promocji odzieży. Czy dobrze trafiłem?

Tak, posiadamy w swojej bazie wysportowane, zaangażowane i uśmiechnięte hostessy, które z pewnością zaprezentują Państwa odzież najlepiej jak to możliwe. Zapraszamy do kontaktu, przygotujemy portfolio tak by mogli Państwo wybrać konkretną kandydatkę.

Poszukuję 20 hostess dla moich Klientów na targi Energetab. 10 hostess z językiem niemieckim i 10 hostess z językiem angielskim. Czy są Państwo w stanie zapewnić tyle osób?

Targi Energetab to wydarzenie, które cieszy się dużą popularnością wśród hostess. Co roku bierzemy udział w tych targach promując stoiska naszych Klientów. Posiadamy hostessy z biegłą znajomością języka angielskiego i niemieckiego. Bez problemu obsłużymy stoiska targowe – zadbamy o porządek na stoisku, będziemy wydawać ulotki/katalogi/gadżety, porozmawiamy z Klientami czy udzielimy podstawowych informacji na temat produktu.

Szukam hostów do promocji perfum dla kobiet. Czy mają Państwo w bazie również chłopaków?

Tak, zapewniamy na wydarzenia również hostów. Nasza baza to nie tylko piękne Panie, ale również przystojni Panowie. Zapraszamy do oferty Agencja Hostów

Hostessy na gale / wydarzenie VIP – czy obsługują Państwo tego typu wydarzenia?

Nasza agencja hostess obsługuje wydarzenia Premium. Do tego typu wydarzeń wynajmujemy TOP hostessy. Są to dziewczyny o nienagannej aparycji, wzroście min 170 cm oraz ze znajomością minimum jednego języka obcego. Oferujemy również możliwość wypożyczenia jednolitych stroi. Wszystkie Hostessy VIP posiadają doświadczenie w obsłudze eventów oraz są do tego specjalnie przygotowywane.

Dziewczyny do wydawania ulotek – potrzebuję 100 hostess na całą Polskę, czy mogę liczyć na Waszą pomoc?

Oczywiście. Prowadzimy akcje kolportażowe z rąk do rąk. Wynajmujemy hostessy do wydawania ulotek w każdej miejscowości, w całej Polsce. Docieramy do ściśle określonej przez Klienta grupy docelowej (np. reklama szkoły policealnej – osoby młode będące uczniami – ulotki wydajemy na zakończenie roku w okolicach szkół). Każdy kolportaż można dokładnie zaplanować tak by była wysoka skuteczność akcji promocyjnej. Zapewniamy atrakcyjne ceny przy wynajmie dużej ilości hostess.

Czy posiadają Państwo hostessy z ważnymi badaniami sanitarno-epidemiologicznymi (książeczką sanepid)?

Tak, posiadamy dużą bazę hostess, które posiadają ważne badania Sanepid. Są one wymagane w sklepach spożywczych, ale również na targach kiedy hostessy mają kontakt z żywnością (np. podawanie przekąsek).

Czy Państwa hostessy są zatrudnione legalnie?

Oczywiście, wybierając agencję500 mają Państwo pewność, że hostessy są zatrudnione legalnie i posiadają wszelkie niezbędne dokumenty. Z każdą osobą podpisywana jest umowa, odprowadzane są wszystkie wymagane składki do urzędu skarbowego oraz ZUS.

W związku z wystąpieniem pandemii (Covid) szukamy hostess, które zadbają również o bezpieczeństwo naszych gości. W jakim zakresie może się to odbywać?

Nasze hostessy mogą mierzyć temperaturę przybyłym gościom, wypełniać ankiety zdrowotne, dbać o odpowiednie odległości między gośćmi podczas eventu, dezynfekować dłonie, uzupełniać braki w dezynfektorach. Oferujemy również, usługę wynajmu stroi pielęgniarek, czy lekarzy. Dzięki decyzji o wynajęciu hostess uczestnicy wydarzenia będą mieć pełne poczucie bezpieczeństwa podczas wydarzenia.

Hostessy w kolorach logo firmy – czy można zamówić u Państwa również stroje?

Tak, strój hostess na życzenie dostosujemy do kolorów loga firmy, przykładowo — logo pomarańczowo granatowe – proponujemy granatową sukienkę i pomarańczową apaszkę dla hostess.

Czy można zamówić u Państwa szarfy z logiem firmy dla hostess?

Tak, oferujemy taką możliwość.

Stworzyłem zespół — szukam dziewczyn do teledysku – czy mają Państwo w bazie modelki do takich zleceń?

Tak, chętnie wynajmujemy modelki do teledysków. W swojej bazie posiadamy „roztańczone” dziewczyny. Zapraszamy do kontaktu.

Szukam hostess do promocji aplikacji – zależy mi głównie na pozyskiwaniu nowych użytkowników.

Mamy bardzo duże doświadczenie w promocji aplikacji mobilnych w całej Polsce. Stawiamy na efekty – nowych użytkowników. Nasze hostessy doskonale potrafią rozmawiać o funkcjonalności danej aplikacji. Każda osoba przechodzi szkolenie przed przystąpieniem do akcji. Pozyskiwanie leadów przez hostessy to nasza specjalność.

Czy mogę wybrać hostessy o określonym wzroście?

Tak, przy przygotowaniu portfolio zawsze uwzględniamy wzrost dziewczyn. Możemy wytypować kandydatki o konkretnym wzroście np. 170-173 cm.

Czy mogę zatrudnić dwie hostessy brunetki i 2 hostessy blondynki i 1 hostessę o rudych włosach?

Tak, w swojej bazie posiadamy dziewczyny o różnych odcieniach włosów.

Czy hostessy mają zapewniony transport na miejsce wydarzenia oraz nocleg, jeżeli impreza jest 2-dniowa?

Nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie oraz transport hostess zapewniamy jako agencja na życzenie. Wszystko jest ustalane indywidualnie z Klientem.

Czy można wynająć hostessę do prezentacji produktu online/webinaru/telekonferencji?

Jak najbardziej, w swojej bazie posiadamy osoby, które świetnie prezentują produkty online.

Czy mogę wyszkolić hostessy w danej tematyce i ciągle współpracować z tą samą?

Tak, zatrudniamy hostessy do długofalowej współpracy.

Poszukuję konsultantek do promocji kosmetyków na dłuższy okres w różnych miastach Polski. Jaka jest stawka godzinowa?

Stawka godzinowa pracy konsultantek jest zależna od ilości godzin do wypracowania w ciągu miesiąca, ilości zatrudnionych dziewczyn/chłopaków, ilości miast w jakich będzie odbywać się akcja. Zapraszamy do kontaktu biuro@agencja500.pl – po ustaleniu szczegółów przygotujemy ofertę.

Multimedialna recepcja z automatycznym, bezdotykowym pomiarem temperatury – czy posiadają Państwo w ofercie taką usługę?

W związku z obecną sytuacją na świecie przygotowaliśmy dla Państwa nową pozycję w naszej ofercie. Jest nią multimedialna recepcja, która pozwoli nie tylko na usystematyzowanie procesu rejestracji gości na wydarzeniu, ale również podniesie poziomu bezpieczeństwa dzięki automatycznemu pomiarowi temperatury.

Organizuję event w Hotelu Arłamów – czy jest możliwe wynajęcie hostessy do obsługi recepcji na dwa dni?

Tak, zapewniamy hostessy w Hotelu Arłamów. Eventy w Bieszczadach obsługują zazwyczaj dziewczyny z Rzeszowa, Jarosławia lub Przemyśla.

Potrzebuję profesjonalnej hostessy na gale wręczania wyróżnień w Łodzi.

Zapraszamy do kontaktu 792 612 296. W naszej ofercie posiadamy profesjonalne hostessy na gale, które radzą sobie w tak ważnych wydarzeniach. Nasze hostessy są odporne na stres oraz potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji.

G2A Arena poszukuję hostess do obsługi stoiska targowego – 2 blondynki o wzroście 170 cm – czy jest taka możliwość?

Jak najbardziej — zapraszamy do kontaktu, przedstawimy portfolio hostess według wytycznych, tak by mogli Państwo wybrać kandydatki, które spełniają oczekiwania.

Czy jest możliwość wynajmu czterech hostess, które będą pełnić różne funkcje tzn. dwie promotorki oraz 3 animatorki na okres długoterminowy na około 2 lat?

Oczywiście, nasze hostessy chętnie podejmują długofalową współpracę. Każda hostessa ma dziedzinę, w której pracuje. Jedne hostessy są typowane do pracy promotorki, natomiast inne do pracy animatorki w zależności od umiejętności interpersonalnych oraz zdobytego doświadczenia.

Ile wynosiłaby cena za promowanie przez hostessy mojego produktu za granicą naszego kraju?

Wszystkie stawki są zależne od długości trwania akcji, wymagań dotyczących hostess (np. znajomość języków obcych), dokładnego zakresu obowiązku, kraju, w którym miałaby się odbywać akcja.

Co w przypadku gdy hostessa zarazi się COVID19 w miejscu mojej pracy? Czy jestem zobowiązany do pokrycia jakichś kosztów za leczenie?

Klienci nie są zobowiązani do pokrycia kosztów leczenia pracowników. Wszystkie tego typu zdarzenia rozwiązywane są na poziomie agencja-pracownik.

Jest możliwość otwarcia kilku zleceń jednorazowo?

Tak, dajemy taką możliwość.

Czy posiadacie hostessy w wieku 35+?

Tak, posiadamy hostessy i modelki w każdym wieku.

Jakie było największe zlecenie waszej firmy? Jak sobie z nim poradziliście?

Największe nasze zlecenie to ogólnopolska kampanie dla firmy YES, w której uczestniczyło ponad 100 hostess. Akcja odbywała się w największych galeriach handlowych w całej Polsce w każdym województwie. Akcja zakończyła się sukcesem, a dla Klienta realizujemy cykliczne akcje do tej pory.

Jaki jest maksymalny zakres godzin w których są w stanie przepracować hostessy?

Hostessy są w stanie przepracować 12 godzin z przerwami.

Jak duża jest państwa kadra oraz ile posiadacie pracowników w firmie? Mam na myśli hostessy oraz męskich modelów?

W swojej bazie posiadamy już ponad 3 000 osób, ale z dnia na dzień nasza kadra się powiększa.

Czy jest możliwość wynajęcia hostessy — dziewczyny na sesję zdjęciową?

Tak wynajmujemy modelki i hostessy na sesje zdjęciową.

Czy agencja hostess realizuje współpracę z branżami technologicznymi? Chciałbym wynająć hostessy do promocji laptopów.

W swojej bazie posiadamy hostessy oraz hostów zainteresowanych branżą technologiczną. Promocja laptopów, telewizorów czy innych sprzętów RTV jak i AGD nie stanowi dla nas problemu.

Potrzebuje hostessy pilnie. Czy jest możliwość wynajęcia hostessy na już?

Tak, posiadamy w swojej ofercie usługę express. W wypadku wynajęcia hostessy pilne zapraszamy do kontaktu telefonicznego 792 612 296

Czy posiadacie w swojej bazie hostess naturalne dziewczyny, które profesjonalnie reklamowałyby produkty - polską markę kosmetyków organicznych?

Naszym priorytetem jest wynajem naturalnych hostess. Z wielką przyjemnością nasze zaangażowane i uśmiechnięte hostessy wypromują Państwa produkty w sklepach, na targach i na spotkaniach.

Poszukuje doradztwa i wsparcia przy przygotowaniu stoiska targowego. Czy posiadacie ofertę usług dodatkowych na targi branżowe?

Tak, możemy zaproponować Państwu usługi dodatkowe takie jak wynajem jednolitych stroi dla hostess, obsługę barmańską i baristyczną targów.

Potrzebuje 3-4 hostess na kongres 590 w Jasionce na G2A Arena – obsługa VIP, animacje.

Co roku nasze hostessy obsługują stosika na kongresie590. Nasze anglojęzyczne dziewczyny hostessy na Kongres 590 w jednolitych sukienkach przeprowadzą animacje, obsłużą strefę VIP, wydadzą przekąski, zaserwują kawę, wydadzą ulotek, przeprowadzą konkursy oraz zachęcą do odwiedzenia stoiska.