W dzisiejszych czasach na każdym kroku można spotkać hostessy. Czy to oglądając telewizję, czytając gazety, surfując po Internecie czy też robiąc zakupy w centrach handlowych. Niegdyś, hostessy można było spotkać tylko i wyłącznie w dużych miastach – teraz ich obecność nie dziwi nawet w małych miejscowościach. Na przestrzeni lat powstało wiele agnecji hostess, które oferują profesjonalne usługi wynajmu personelu eventowego.

W jaki sposób działają agencje wynajmu hostess?

Agencje wynajmu hostess to przede wszystkim firmy, których zadaniem jest rekrutowanie różnych osób – zainteresowanych pracą na rzecz promocji. Agencje hostess i modelek odciążą Cię od wielu obowiązków między innymi rekrutują za Ciebie pracowników na Twoje wydarzenie czy rozlicza się z Tobą jedynie jedną fakturą. Z usług agencji przeważnie korzystają firmy, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Wynajem hostess to również sposób na nawiązanie kontaktów z Klientami. Agencje hostess działają najczęściej na terenie całego kraju. Dodatkowo, agencje wynajmu hostess posiadają bazę „pracowników”. Każda z hostess ma inne umiejętności czy też inną urodę. Posiadając bogatą bazę personelu eventowego, agencje mają możliwość bardzo dobrego dopasowania hostessy do rodzaju organizowanego wydarzenia, miejsca, w którym ono się odbędzie, ale też oczekiwań i potrzeb Klienta w zakresie jej umiejętności.

Jak wybrać odpowiednią hostessę?

Wbrew pozorom, dla zainteresowanych Klientów, wynajęcie hostessy nie jest łatwym wyborem. Pamiętajmy, że odpowiednia hostessa to klucz do zapewniania właściwego wizerunku firmy. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że w wielu wydarzeniach bierze udział ogromna ilość wystawców, którzy reprezentują podobne, a nawet takie same branże. Bardzo trudne okazuje się wyróżnienie „w tłumie” i zwrócenie uwagi właśnie na tą konkretną firmę. Wiele osób uważa, że priorytetem przy wynajmie hostess powinno być wzięcie pod uwagę ich zdolności do nawiązywania relacji i kontaktów międzyludzkich. Z jakiego powodu? Otóż, okazuje się, że to główny element mający ogromny wpływ na zawieranie transakcji handlowych i decydujący często o dalszej współpracy. Inwestowanie w tzw. czynnik ludzki, ma ogromny wpływ na postrzeganie firmy przez Klientów. Wbrew pozorom, wynajem hostess o odpowiednich umiejętnościach, niekoniecznie w połączeniu z ich wyjątkową urodą, ma ogromny wpływ na ilość osób odwiedzających stoiska firmowe.

Jak znaleźć odpowiednią hostessę?

Na rynku dostępnych jest wiele ogłoszeń – wydaje się, że wynajęcie hostessy nie będzie problemem. Nie powinniśmy jednak decydować się na współpracę, ot tak. Aby mieli Państwo pewność, że podjęta decyzja jest właściwa, warto wcześniej sprawdzić czy Wasze oczekiwania zgadzają się z obietnicami firmy, ale też czy obietnice firmy zgadzają się z rzeczywistością. Wszystkie cenione agencje oferujące wynajem hostess mogą pochwalić się bogatym, odpowiednio przygotowanym portfolio. Najczęściej przedstawia ono działania, w jakich brali udział. Dla wielu Klientów to nie tylko potwierdzenie obietnic z rzeczywistością, ale też sposób na zyskanie pewności, że agencja posiada odpowiednie doświadczenie, staż, ale też liczy się z Klientem.

Pamiętajmy, że profesjonalne agencje zawierają odpowiednie umowy ze swoimi hostessami, ale też dają możliwość Klientowi wybrania hostess o różnych kwalifikacjach i umiejętnościach. Decydując się na współpracę z konkretną agencją, warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi np. profesjonalne wsparcie supervisorów czy też makijażystów. Zwróćcie również uwagę na opinie, jakie krążą wśród Klientów agencji – to z nich można dowiedzieć się najwięcej.