Osoby, które prowadzą przedsiębiorstwa i chcą tym samym brać udział w targach branżowych, zorganizować konferencję, spotkania integracyjne czy też wziąć udział w innych ważnych dla ich branży eventach powinny rozważyć możliwość wynajmu hostess. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka powodów, które sprawiają, że warto postawić na współpracę z profesjonalną agencją hostess.

Pomoc w dystrybucji gadżetów reklamowych

Większość osób wyobraża sobie pracę hostessy, jako wręczanie ulotek oraz innych gadżetów reklamowych potencjalnym Klientom. Jest to jedno z ich zadań, aczkolwiek nie tylko do jego wykonywania ich rola się ogranicza. Osoby decydujące się na wynajęcie hostessy na targi najczęściej posiadają własne stanowisko. Wówczas, hostessy dbają również o zachęcenie Klientów i Kontrahentów do podejścia do niego. Hostessy nie działają tylko w miejscu posiadanego stoiska – najczęściej działają na terenie całego obiektu, w którym organizowane są targi. To jeden ze sposobów na rozszerzenie zasięgu i zwiększenie zainteresowania Państwa marką. Poza rozdawaniem materiałów reklamowych prowadzą rozmowy ze spotkanymi osobami, w sposób zachęcający do zainteresowania Państwa produktami/usługami. Pamiętajmy, że samo wręczenie ulotki Klientowi to już dobry krok – nawet, jeśli nie odwiedzi podczas targów stanowiska firmy, to w domu będzie mógł spokojnie zapoznać się z przedstawioną ofertą.

Obsługa stoiska firmy

Stosunkowo często zdarza się, że kierownictwo czy też właściciel firmy nie mogą wziąć udziału w organizowanym wydarzeniu z uwagi na wcześniej zaplanowane spotkania. W takiej sytuacji wynajęcie profesjonalnej hostessy to sposób na zapewnienie odpowiedniej obsługi stoiska firmy. Hostessy, osoby doświadczone, z odpowiednią wiedzą, doskonale wiedzą jak zadbać o prawidłowy wygląd stoiska. Zadbają nie tylko o porządek, ale również odpowiednio rozłożą wszelkie materiały reklamowe i informacyjne. Zadbają również o prawidłowe poprowadzenie rozmów, tak by w subtelny sposób wzbudzić w rozmówcy zainteresowanie marką. Nie tylko delikatnie zareklamują firmę, ale też wysłuchają odwiedzających i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Zachęcanie do odwiedzenia stanowiska

Na samym początku artykułu wspominaliśmy, że hostessy na targach zajmują się m.in. rozdawaniem materiałów reklamowych. Na samym rozdawaniu gadżetów ich praca się nie kończy. Ich zadaniem jest również zachęcenie uczestników wydarzenia do odwiedzenia stoiska promowanej marki. Zachęcanie nie musi odbywać się poprzez rozdawanie ulotek, mogą również prowadzić rozmowy. Zdolności komunikacyjne i łatwość w nawiązywaniu kontaktów sprawiają, że w subtelny, nie nachalny sposób prowadzą naturalne rozmowy, które potrafią zainteresować każdą osobę. Wzbudzenie zainteresowania to pierwszy krok, który pozwala im na wspólne dotarcie do stoiska, w którym odpowiednia osoba przekaże im rzetelne, konkretne informacje na temat oferowanego produktu bądź usługi.

Kreowanie wizerunku firmy

Profesjonalne, doświadczone, uśmiechnięte i elegancko ubrane wynajęte hostessy kreują pozytywny wizerunek firmy. Ich umiejętności sprawiają, że firma postrzegana jest, jako wyjątkowa, oferująca najwyższej jakości produkty bądź usługi, dbająca nie tylko o reklamę, ale i kontakt z Klientem.

Zadbanie o prestiż przedsiębiorstwa

Kompetentni pracownicy, wyjątkowo korzystna oferta oraz niepowtarzalne gadżety reklamowe nie są w stanie w taki sam sposób wpłynąć na prestiż firmy jak hostessy do wynajęcia. W dzisiejszych czasach wynajęcie hostessy to krok, który wielu osobom kojarzy się pozytywnie. To element, który sprawia, że zarówno Klienci jak i Kontrahenci zyskują pewność, że przedsiębiorstwo chce o nich zadbać. Pamiętajmy, że w biznesie nie tylko ważne jest dbanie o wysokiej jakości usługi, zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników, ale też o budowanie pozytywnych relacji z Klientami. O ten ostatni element mogą zadbać nasze profesjonalne hostessy.