Wiele osób uważa, że praca hostessy to zajęcie dla osób bez wykształcenia i ambicji. Uważają wręcz, że praca hostessy to jedynie piękny wygląd i przyklejony do twarzy uśmiech. To stereotypy, od których na szczęście coraz częściej się już ucieka. Świadczyć może o tym ciągły wzrost zainteresowania pracą hostess jak i zwiększenie zainteresowanie ze strony Klientów, którzy chętnie korzystają z pomocy profesjonalnych agencji hostess podczas organizacji wydarzeń branżowych.

 

Obsługa wydarzeń i imprez firmowych

Z każdym zawodem wiążą się jakieś uprzedzenia. Bez względu na to czy jest się pracownikiem biurowym, kierowcą ciężarówki czy też pracownikiem fizycznym. Niestety, w przypadku hostess niektóre z uprzedzeń są dla nich niezwykle krzywdzące, aczkolwiek coraz częściej obalane. O jakich uprzedzeniach mowa?

Czy hostessa rzeczywiście może nie mieć pojęcia o sprzedawanym produkcie bądź usłudze? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: nie. Zawodowe, profesjonalne hostessy posiadają nie tylko wiedzę, ale również umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji. Przed wzięciem udziału w wydarzeniach zapoznają się z dokładnym opisem produktu bądź usługi, co pozwala im skutecznie przygotować się do sprzedaży produktu jak i całego wydarzenia.

Czy hostessą może zostać jedynie dziewczyna o pięknej urodzie? Nie ukrywamy, że Klienci zwracają uwagę na prezencję hostess, – choć czasami mamy wrażenie, że jest to element niezwykle ważny w każdym zawodzie, który wiąże się z koniecznością nawiązywania bezpośredniego kontaktu z Klientem. Najważniejsza jest jednak nie uroda, lecz to, aby każda kandydatka na hostessę była zadbana. Zadbany wygląd w połączeniu z pięknym uśmiechem jest dużo częściej doceniany przez Klientów, ale również łatwiej im nawiązać kontakt z konsumentami.

Czy hostessą zostają tylko osoby bez wykształcenia? Oczywiście, że nie. Wbrew pozorom, wiele profesjonalnych hostess posiada wykształcenia wyższe, może pochwalić się certyfikatami ukończonych kursów czy też znajomością różnych języków obcych. Bez względu na posiadane wykształcenie, najważniejsza w zawodzie hostessy jest jednak konkretna wiedza i umiejętności wymagane przez Klienta, odpowiadające potrzebom jego marki.

Hostessy na imprezy firmowe

Czy praca hostessy jest lekką pracą? Bycie hostessą na targach i wydarzeniach nie należy do zadań łatwych. Hostessa musi być osobą pewną siebie, posiadać umiejętność poradzenia sobie w każdej sytuacji i być niezwykle odporna na stres. Pamiętajmy jednak, że praca z ludźmi może być tak samo męcząca jak praca fizyczna. Stałe rozmowy z konsumentami, nieschodzący z twarzy uśmiech i uprzejmość też mogą być męczące.

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o tym, że każdy ma prawo do gorszego i lepszego dnia w pracy, bez względu na wykonywany zawód. Oczywiście, te lepsze dni to żaden problem dla każdego z nas – świetnie sobie radzimy, jesteśmy pełni uśmiechu, entuzjazmu i chęci do pracy. Problem pojawia się podczas tych gorszych dni, gdy nie mamy ochoty na uśmiech, ale też nie potrafimy ukryć naszej złości i frustracji. Wynajęte hostessy nie mogą mieć „gorszych dni” w pracy – na czas wykonywanej pracy muszą zapomnieć o problemach prywatnych i z uśmiechem na ustach wykonywać swoje obowiązki.

Agencja500 – Hostessy na Eventy