Atrakcyjny wygląd, ładna buzia, piękny uśmiech oraz doskonała prezencja i pewność siebie – to z pewnością cechy, jakie można przypisać zarówno hostessom, jak i modelkom. Trzeba jednak mieć świadomość, że to dwa zupełnie różne zawody. Czym zatem różni się hostessa od modelki? Wyjaśniamy!

Modelka – jaki jest zakres jej obowiązków?

Myśląc o modelce, pierwszym skojarzeniem jest profesjonalna prezentacja ubrań i kolekcji projektantów na wybiegu, podczas pokazów mody. Jest to jak najbardziej trafne, jednak nie wyczerpuje wszystkich obszarów pracy modelki. Na rynku działają również fotomodelki, biorące udział w licznych sesjach zdjęciowych – ich fotografie są publikowane w katalogach, czasopismach czy na banerach oraz bilbordach. Modelki są zatrudniane również do udziału w reklamach telewizyjnych, internetowych, spotach oraz kampaniach promocyjnych.
Głównym zadaniem wszystkich modelek jest prezentacja produktu – ubrań, dodatków, kosmetyków, bez nawiązywania relacji z potencjalnym odbiorcą, klientem. Istotną rolę w tej branży odgrywa wygląd – modelka musi mieć odpowiedni wzrost, wymiary i proporcje. Jej ciało jest narzędziem pracy, o które trzeba szczególnie dbać. Warto też pamiętać, że istnieją jeszcze modelki określonej części ciała, na przykład dłoni, stóp, oczu czy włosów, bez pokazywania całej sylwetki.

Hostessy Poznań stała współpraca

Czym zajmuje się hostessa?

Swobodne komunikowanie się w obcym języku przydaje się podczas eventów krajowych, skupiających międzynarodowe towarzystwo, ale przede wszystkim podczas obsługi targów poza granicami Polski. Najważniejsze jest w zrozumiały i ciekawy sposób przekazanie wszelkich informacji klientom. To właśnie hostessy pierwsze odpowiadają na pytania i od kontaktu z nimi w dużej mierze zależy, czy klient będzie zainteresowany zapoznać się z ofertą reprezentowanej przez nią firmy, czy nie. Również hostessy mogą wiele zyskać, biorąc udział w takich targach.