O pracy w modelingu marzy wiele kobiet. Nic dziwnego – piękne stroje i bajeczne zdjęcia pobudzają wyobraźnię wielu osób. Nie liczą się problemy i przeszkody, jakie pojawiają się po drodze w pracy. Jeśli ktoś bardzo chce, to małymi krokami dojdzie do celu. Co jednak zrobić, by marzenia stały się rzeczywistością?

Fotomodelki

Agencje fotomodelek nie nakładają aż tak dużych wymagań w zakresie wzrostu i wymiarów, jak w przypadku modelek chodzących po wybiegu. Dużo ważniejszy jest fakt – jak fotomodelki wychodzą na zdjęciach. Jednym słowem mówiąc – fotomodelki muszą być fotogeniczne. Wbrew pozorom nie zawsze ładne kobiety wychodzą korzystnie na zdjęciach. Aparat „widzi” trochę inaczej, dlatego często kobiety o dość przeciętnej urodzie wyglądają na zdjęciach niezwykle korzystnie. Pamiętajmy jednak, że kanony piękna wciąż się zmieniają – nie można określić, że jedna kobieta jest piękna a druga nie.

W dzisiejszych czasach agencje fotomodelek poszukują raczej ciekawych, niepowtarzalnych twarzy, które przykują uwagę i zostaną w pamięci na długo. Jeśli więc obawiasz się, że Twoje odstające uszy, duży nos, małe usta i zbyt okrągła twarz przekreślają Twoją karierę fotomodelingu – nie poddawaj się już na starcie. Zgłoś się do agencji, poszukującej fotomodelki i sprawdź czy Twoje „wady” można zamienić w zalety, które Cię wyróżnią i sprawią tym samym, że staniesz się sławna.

Ważny jest jeszcze jeden aspekt – praca przed obiektywem nie wymaga aż tak idealnego wyglądu, ale ogromnej pewności siebie i świadomości własnego ciała. Fotomodelki muszą wiedzieć jak ustawić się do zdjęcia, właściwie poruszać przed aparatem. Żaden fotograf nie chce pracować z modelką-manekinem.

Fotomodelki, a Portfolio

Jeśli masz 100% pewności, że praca fotomodelki jest dla Ciebie to pora na przygotowanie profesjonalnego portfolio. Powinno ono zawierać zdjęcia twarzy, zdjęcia twarzy i tułowia oraz całej sylwetki. Portfolio jest niezwykle ważne – można powiedzieć, że zastępuje rozmowę kwalifikacyjną. Postaw na profesjonalnego fotografa, który wykona zdjęcia przedstawiające Twoją osobowość, przy jednoczesnym ukryciu wad i wyeksponowaniu atutów. Ten etap to klucz do rozpoczęcia Twojej kariery.

Kariera Fotomodelki

Jeśli posiadasz już własne portfolio, to możesz zacząć działać. Dobrym krokiem, który warto postawić jest skorzystanie z pomocy agencji fotomodelek. Nie zapominaj również o mediach społecznościowych – one również odgrywają ważną rolę. Posiadanie dużej ilości obserwatorów zwiększa Twoje szanse na udział w dużych kampaniach. Dlaczego agencja fotomodelek a nie samodzielne wyszukiwanie zleceń? Pamiętaj, że duże firmy, pragnące zrealizować wyjątkowe sesje fotograficzne, reklamę produktu bądź niepowtarzalne zdjęcia szukają osób właśnie w takich miejscach. Określają swoje potrzeby, oczekiwania a agencja fotomodelek proponuje im konkretną osobę. Dzięki temu zyskują pewność, że projekt zostanie wykonany na najwyższym poziomie, a oni nie będą musieli tracić zbędnego czasu na poszukiwanie właściwej osoby. Korzystanie z pomocy agencji fotomodelek to nie tylko sposób na zaoszczędzenie czasu – to również pewność, że rozpoczynają Państwo współpracę z osobami posiadającymi doświadczenie przed obiektywem, dbające o siebie i swoje ciało, ale przede wszystkim osoby pracowite, którym zależy na rozwoju.

fotomodelki