Już niejednokrotnie wspominaliśmy o tym, że obecność profesjonalnych hostess na imprezach firmowych to sposób nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale też znaczne poprawienie wizerunku firmy. Możliwe jest to jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy hostessa biorąca udział w wydarzeniu – dokładniej jej wygląd jak i umiejętności będą dopasowane do charakteru eventu jak i branży. Niestety, często zdarzają się nieporozumienia w kwestii ubioru, posiadanych umiejętności czy zakresu obowiązków, jakie hostessa powinna wykonać. Ich konsekwencją może być tylko i wyłącznie brak osiągnięcia założonego wcześniej celu. Warto, więc odpowiednio zaplanować spotkanie z przedstawicielem agencji hostess.

Przedstaw agencji hostess swoje wymagania

Obmyślając wydarzenie branżowe/firmowe, planują Państwo dokładnie każdy, nawet najmniejszy jego szczegół. Organizatorzy chcąc wynająć hostessy, powinni nie tylko zadbać o dopełnienie formalności z agencją wynajmu hostess, ale przede wszystkim dokładnie określić wytyczne dotyczące hostessy, które pozwalają uniknąć sytuacji, w której hostessa swoim wyglądem jak i posiadanymi umiejętnościami nie jest dopasowana do rodzaju organizowanego wydarzenia.

Jakie elementy są ważne dla agencji hostess?

Jednym z ważnych, o ile nie najważniejszych elementów, jest ubiór oraz makijaż hostessy. To niezwykle ważny element, gdyż powinny one zostać dopasowane do charakteru wydarzenia – bardziej bądź mniej formalnego. Oczywiście, hostessy, które pojawiają się na wydarzeniach w swoich garderobach posiadają różne rodzaje strojów aczkolwiek wymaganie te powinno zostać określone jeszcze przed sfinalizowaniem formalności z agencją hostess.

Bardzo ważną rolę odgrywają również umiejętności takie jak znajomość języków obcych. Jeśli w organizowanym wydarzeniu będą brali udział goście międzynarodowi to warto, by wynajęte hostessy znały na poziomie komunikatywnym wskazany język obcy. Jest to niezwykle ważny element, gdyż hostessa, która powinna na wydarzeniu odgrywać rolę przewodniczki, bez znajomości języka obcego nie będzie mogła nawiązać właściwego kontaktu z gośćmi a w konsekwencji może to doprowadzić nie tylko do niewłaściwego wykonania zakresu swoich obowiązków, ale też do niezadowolenia gości.

Koniecznym elementem, który również warto ustalić jest wygląd hostessy na targach. Agencje hostess w swoich portfoliach posiadają szeroki wybór kandydatek. Jako Klient, mogą Państwo również wybrać hostessę pod względem jej wyglądu – wzrostu, typu urody, postury.

Na spotkaniu z przedstawicielem agencji hostess warto również przedstawić swoje oczekiwania, co do hostessy. Aby agencja mogła dopasować się do wymagań Klienta musi poznać jego oczekiwania i potrzeby już na etapie nawiązywania współpracy. Klienci powinni pamiętać jednak, że nie wszystkie wymagania mogą zostać spełnione, – jako profesjonalna agencja hostess nie obiecujemy i nie gwarantujemy rzeczy, z których możemy się nie wywiązać. Jeśli jednak możliwie jak najlepiej przedstawią Państwo swoje oczekiwania, będzie nam dużo łatwiej znaleźć sposób na ich spełnienie.

Warto dostarczyć materiały informacyjne dla hostessy na targi

Klienci agencji hostess stosunkowo często zapominają o dostarczeniu podstawowych materiałów informacyjnych, które będą zawierały informację na temat organizowanego wydarzenia. Posiadanie materiałów umożliwia hostessie do wynajęcia właściwe przygotowanie się do wydarzenia, poznanie odpowiedzi na ewentualne pytania gości, ale też poznanie ważnych informacji, które z pewnością przydadzą się jej podczas trwania wydarzenia. Pamiętajmy również, że błąd może zdarzyć się każdej hostessie – najczęściej wynika on z niedostatecznego poziomu wiedzy na temat reklamowanego produktu bądź usługi.

Jeśli zadbają Państwo o dostarczenie szczegółowych oraz konkretnych informacji na temat wymagań określających wygląd jak i umiejętności hostessy, to my, jako profesjonalna agencja hostess zadbamy o wybranie najlepszej kandydatki, idealnie dopasowanej do Państwa potrzeb i oczekiwań, która z pewnością będzie perfekcyjną wizytówką Waszej marki.