Gale, koncerty, wydarzenia sportowe, eleganckie kolacje, branżowe imprezy czy zabawy dla dzieci – tutaj między innymi można spotkać hostów, czyli męskie odpowiedniki hostess. Co istotne, mężczyźni otrzymują coraz więcej zleceń, a ich obecność podczas niektórych eventów jest wręcz niezbędna.

Hostessa, a może host?

Hostessy zatrudniane są do różnego rodzaju eventów, targów czy akcji promocyjnych. Wyróżnia je nie tylko atrakcyjny wygląd i ładny uśmiech, ale przede wszystkim inteligencja, profesjonalizm i komunikatywność. Taka kobieta potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji i nie są jej obce techniki marketingu bezpośredniego. Ma istotny wpływ na wizerunek marki czy produktu, które reprezentuje. Czy jednak w tym zawodzie nie ma miejsca dla mężczyzn? Oczywiście, że jak najbardziej jest. Trzeba mieć na uwadze, że hości, czyli męskie odpowiedniki hostess, nazywani też hostmenami, nie sprawdzą się z przypadku wszystkich wydarzeń. Ciężko byłoby wyobrazić ich sobie na przykład podczas prezentacji luksusowych samochodów – tutaj od zawsze towarzyszą kobiety. Jednak już podczas targów budowlanych i prezentacji narzędzi doskonale sprawdzą się właśnie mężczyźni, którzy będą wiarygodni i kompetentni. Kluczowe jest odpowiednie dopasowanie hostess i hostów do konkretnego zlecenia. Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej agencji, która dokładnie wie, kogo wybrać, żeby klient był w pełni usatysfakcjonowany.  

Host- praca dla przebojowych i inteligentnych mężczyzn

Hości bardzo często wynajmowani są podczas pokazów typowo męskich przedmiotów i usług. W tej sytuacji klienci odbierają ich jako osoby kompetentne, znające się na rzeczy, będące specjalistami w danej dziedzinie. choć ich usługi są mniej popularne, to coraz częściej można spotkać ich na różnego rodzaju pokazach, galach, koncertach, wydarzeniach sportowych, eleganckich kolacjach, jak też i podczas zabaw dla dzieci. Pracując wówczas samodzielnie bądź wspólnie z hostessami, gdzie wzajemnie się uzupełniają. Wszystko zależy od charakteru zlecenia. Bez wątpienia dobry host musi mieć wszystkie cechy, które posiada hostessa, a więc atrakcyjny wygląd, odpowiednią prezencję, a także być komunikatywny, uśmiechnięty i inteligentny. Istotna jest też jego sylwetka, gdyż często występuje w różnego rodzaju strojach – od garnituru czy stroju sportowego, po szorty bez koszulki, a nawet i w stroju maskotki.