Wynajem hostess czy wynajem promotora?

Coraz częściej spotykamy się z nowymi stanowiskami pracy, głównie w branży marketingu. Nowe nazwy stanowisk, często zapożyczone z krajów anglojęzycznych, sprawiają, że wiele osób ma problem z rozszyfrowaniem nazwy zawodu i zakresem obowiązków, jakie świadczy dana osoba. Wiele osób uważa, że zarówno wynajem hostessy jak i promotorki jest tym samym. Okazuje się jednak, że istnieją różnice i to dość znaczące, zwłaszcza w zakresie wykonywanych obowiązków.

Promotor – to nie to samo, co wynajęcie hostessy?

Stosunkowo często w ostatnich czasach mówi się o hostessach na targi, jednak coraz częściej można spotkać się również z zawodem promotora. Kim są promotorzy i czy ich obowiązki są takie same jak w przypadku wynajmu hostess? Jak sama nazwa zawodu wskazuje, promotor to osoba zajmująca się promocją marki. Rolą promotora jest kreowanie wizerunku firmy. Pomyślą pewnie Państwo teraz, że przecież wynajęta hostessa również kreuje wizerunek firmy. Owszem. Z tym, że hostessa na targach kreuje wizerunek poprzez rozmowę, witanie gości, zachęcanie ich do skorzystania z oferty czy też rozdawanie materiałów promocyjnych, a promotor zajmuje się promocją marki poprzez prezentację jej konkretnego produktu bądź usługi. Promotor musi, więc posiadać rzetelną wiedzę o prezentowanych towarach i usługach.

Czym cechują się hostessy na targach?

Dla wielu hostessa kojarzy się z osobą młodą, z pięknym uśmiechem, którą można spotkać podczas różnych wydarzeń branżowych takich jak targi w dużych miastach typu Rzeszów. Okazuje się jednak, że hostessę na targach charakteryzuje nie tylko piękny wygląd. Osoby, które chcą pracować, jako hostessy na targach powinny być również osobami otwartymi, kontaktowymi, sympatycznymi, ale przede wszystkim powinny posiadać umiejętność radzenia sobie ze stresem i spędzaniem długiej ilości godzin na przeróżnych wydarzeniach. Przedsiębiorstwa wynajmujące hostessy na targi wybierają najczęściej osoby z wysoką kulturą osobistą, cierpliwe, ale również posiadające umiejętność zjednywania ludzi. Wynajęta hostessa to osoba, która musi umieć odnaleźć się w każdej sytuacji.

Wynajem Hostess Rzeszów