Jako hostessa pracuję już ponad 10 lat i postanowiłam podzielić się z Wami swoim doświadczeniem. Dostaje bardzo wiele zapytań od młodych dziewczyn, które chcą w ten sposób pracować, ale nie wiedzą gdzie takich ofert szukać.

Może to zabrzmi banalnie, ale jednym z najprostszych sposobów jest na pewno znana Wam wszystkim wyszukiwarka GOOGLE. Teraz podpowiem jak jej używać, aby trafić na odpowiednie zlecenie dla nas.

Przede wszystkim powinnyście skupić się na słowach kluczowych, których napewno też używają Wasi przyszli 😉 zleceniodawcy czyli podstawowe to: “praca”, “hostessa”, “nazwamiasta”. Nie wpisujemy poleceń typu “szukam pracy jako hostessa” – może traficie tym sposobem na jakąś ofertę, ale napewno większa ilość pojawi się gdy zadacie wyszukiwarce Google konkretne polecenia. “oferty pracy hostessa Rzeszów” – kolejny przykład.

Spróbujcie wpisując swoją nazwę miasta. Powinny pojawiać się różne portale ogłoszeniowe typu OLX, Gumtree, Lento, Jooble lub pojawią się linki z konkretnymi ofertami pracy. Nieraz zdarza się również że są to oferty archiwalne, wtedy przechodzimy na kolejną stronę i przeglądamy dalej ;).

Nie musicie również ograniczać się tylko do wpisywania poleceń hostessa! Spróbujcie wpisać również takie polecenia jak “promotorka oferty pracy Kraków”. Jeżeli macie dobry kontakt z dziećmi wpiszcie “animatorka praca Warszawa”. Jeśli nie jest Wam straszna praca na promocji produktów w marketach proponuję “degustacja praca Poznań”.

Kolejny sposób to REJESTRACJA swojej osoby w bazie agencji. Dzięki czemu jako pierwsze zawsze dowiecie się o ofertach pracy. Kiedy agencja mając pod ręką Wasz numer telefonu zapewniam, że pierwsze skieruje do Was pytanie czy jesteście zainteresowane ofertą nim wrzuci je do internetu.

Do dzieła 🙂