Jako hostessa pracuję już ponad 10 lat i postanowiłam podzielić się z Wami swoim doświadczeniem. Dostaje bardzo wiele zapytań od młodych dziewczyn, które chcą w ten sposób pracować, ale nie wiedzą, gdzie takich ofert szukać.

W pierwszej kolejności w celu wyszukania ofert pracy skorzystajcie z powszechnie znanej wyszukiwarki internetowej – Google. Przede wszystkim powinnyście skupić się na słowach kluczowych, których z pewnością używają Wasi przyszli zleceniodawcy w ofertach przez nich udostępnianych takich jak: “praca”, “hostessa”, “nazwa miasta”. Unikajcie poleceń typu “szukam pracy jako hostessa” – na pewno pojawią się różnego rodzaju oferty pracy, ale zdecydowanie znajdziecie większą ilość ofert, gdy zadacie wyszukiwarce Google konkretne polecenia – “oferty pracy hostessa Rzeszów” (tutaj wpisz swoją nazwę miasta).

W trakcie poszukiwań pracy na pewno napotkacie się na różnego rodzaju portale ogłoszeniowe typu OLX, Gumtree, Lento, Jooble lub na linki z konkretnymi ofertami pracy. Nie musicie również ograniczać się tylko do wpisywania poleceń hostessa. Spróbujcie wpisać również takie polecenia jak “promotorzy oferty pracy Kraków”. Jeżeli macie dobry kontakt z dziećmi wpiszcie “animatorka praca Warszawa”. Jeśli nie jest Wam straszna praca na promocji produktów w marketach proponuję “degustacja praca Poznań”.

Aktualnie wiele ofert dotyczących pracy jako hostessa znajdziecie na Facebooku. Zachęcam do przeanalizowania i dodania się do grup, które w nazwie mają słowo “hostessa”, “host team”, “promotorzy”, “modelki”, “influencerki”. Zapewniam Was, że znajdziecie wiele grup, które będą oferować pracę na różnego rodzaju akcjach.

W jaki sposób zgłaszać chęć pracy na grupach na Facebooku?

Każde ogłoszenie posiada dokładne informacje:

– Co to za zlecenie, –

Kogo dana agencja poszukuję,

– Jakie jest miejsce pracy,

– W jakie dni odbywa się praca,

– Jakie jest wynagrodzenie,

– Jaki jest wymagany ubiór,

– W jaki sposób należy zgłosić się do pracy,

Zawsze pamiętajcie o tym, aby przeczytać ofertę zamieszczoną na grupie do końca, ponieważ na samym dole mogą znajdować się najważniejsze informacje.

Zgłaszając swoją osobę do pracy, w komentarzu pod postem napisz:

– Czy jesteś pełnoletnia,

Czy posiadasz doświadczenie w pracy jako hostessa,

– W jakie dni jesteś dyspozycyjna.

Takie trzy informację wystarczą do tego, aby pracodawca zatrzymał się na Twoim komentarzu. Jeżeli w poście jest informacja, że należy skontaktować się telefonicznie lub w wiadomości prywatnej z osobą, która wstawiła ogłoszenie, pamiętajcie o tym, aby w ładny, zachęcający i kulturalny sposób przedstawić swoją osobę. Używaj zwrotów grzecznościowych, napisz, w jakich akcjach brałaś już udział, a jeżeli nie masz doświadczenia, to zachęć pracodawcę sformułowaniem, że jesteś otwarta na zdobywanie nowych umiejętności, szybko się uczysz i jesteś sumienną osobą.

Zapewniam Cię, że w taki sposób łatwiej i szybciej znajdziesz prace. Kolejny sposób to REJESTRACJA swojej osoby w bazie agencji. Dzięki temu na bieżąco będziecie informowane o aktualnych ofertach pracy i o możliwości wzięcia w nich udziału. Poprzez podanie we wcześniejszej rejestracji swoich danych osobowych w tym numeru komórkowego ułatwiacie pracodawcy z Wami kontakt.

Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych pracą jako hostessa na zamkniętą grupe na Facebooku — Ogólnopolska agencja hostess i modelek agencja500. Tam na bieżąco wstawiamy aktualne oferty pracy. Pamiętajcie, żeby się nie poddawać! Jeżeli nie udało Wam się za pierwszym razem, kolejny na pewno będzie lepszy!